Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.internal_encoding is deprecated in /www/p/r/u73853/public_html/pozicky/libs/Nette/loader.php on line 28
Nedoplatok Na Pôžičke A Exekúcia | Pôžičky od pripozicka.sk Pôžička Ihneď | pripozicka.sk

Nedoplatok na pôžičke a exekúcia

Pôžičky (pripôžička.sk)

Oblasť otázok: Pomáhame svojimi odpoveďami

Odpovedané dňa: 25. 8. 2016

Otázka: Nedoplatok na pôžičke a exekúcia

Syn ako zivnostnik ma nedoplatok 46 eur voci dodavatelovi. A tiež mal nejaké pôžičky od tohto dodávateľa aj tam mal nedoplatok. Dlh vznikol nespravnym zadanim sumy pri uhrade faktury v juni 2014. Neobdrzal ziadnu upomienku o nedoplatku do dnesneho dna, az dnes 15.2.2016 ho kontaktoval exekutor o zacati ex. konania v sume 1600 eur.. Je tento postup spravny, bez akejkolvek upomienky zacat ex. konanie? Syn dlznu ciatku uznal, ako so mozeme branit, ako mozeme znizit sumu danu v ex. konani? Dakujem za pomoc.

Odpoveď: Nedoplatok na pôžičke a exekúcia

Dobrý deň, v prvom rade je potrebné vedieť, že veriteľ nie je povinný vyzývať dlžníka na úhradu dlhu (pôžičky, faktúry). Táto povinnosť vyzývať na úhradu dlhu (pôžičky, faktúry) nevyplýva zo žiadneho zákona. 

Veriteľ môže hneď podať návrh na súd na vydanie platobného rozkazu a svoj nedoplatok na pôžičke / faktúre vymáhať súdnou cestou.

Tiež je potrebné vedieť, že exekúcia nemôže nastúpiť len tak bez exekučného titulu. K tomu je potrebné súdne konanie alebo uznanie dlhu pred notárom ale iba vo forme notárskej zápisnice.

Ak sa syn nedozvedel o súdnom konaní, možno nastal problem na strane súdu. Odporúčam teda ihneď uhradiť dlh, objednať sa do sudneho spisu, pozrieť si doklady na súde a podľa toho potom podať námietky voči exekúcii na pôžičku a faktúru.

 

 

 

Pôžičky online otázky a odpovede

Pôžička ihneď od pripozicka.sk | Pomáhame svojimi odpoveďami |

Príbuzné otázky (z rovnakej oblasti):

1 2 3 4 5 >

Pôžičky ihneď:

Nebankové pôžičky bez registra
Pôžičky online
Pôžičky ihneď
Rýchla požička bez dokladovania príjmu

Pôžičky ihneď - rýchlosť

  • pôžičku ihneď spracuje náš systém, trvá to len pár minút,
  • údaje v žiadosti o pôžičku je potrebné uviesť pravdivo,
  • nečákáte na schvaľovanie dlhé dni alebo hodiny,
  • po vyplnení žiadosti o pôžičku, ihneď reagujeme na žiadosť o pôžičku.


Pôžičky ihneď - bezpečnosť

Spoločnosť poskytuje rýhle pôžičky online ihneď, bez čakania. Žiaden žiadateľ neručí svojou nehnuteľnosťou, nakoľko ide o krátkodobé pôžičky. Ihneď po vyplnení žiadosti obdržíte email na mailovú adresu, ktorú ste zadali do formulára. Neskrývame žiadne podmienky, naše podmienky sú transparentné a rýchla pôžička je bezpečná.


Pôžičky ihneď - bez papierovačiek

Žiadosť o rýchlu pôžičku prebieha online, bez nutnosti tlačenía a podpisovania žiadosti. Po vyplnení formulára žiadosti o pôžičku ihneď zistíte, či Vám bola pôžička poskytnutá. Údaje je nutné vyplniť pravdivo, v prípade potreby najmä pri prvej pôžičke môže schvaľovací proces trvať o niečo dlhšie. Vaša žiadosť o rýchlu pôžičku sa vybaví online, cez internet. Rýchla pôžička sa ihneď stáva dostupnejšou.

mKonto