Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.internal_encoding is deprecated in /www/p/r/u73853/public_html/pozicky/libs/Nette/loader.php on line 28
Zoberie Exekútor Celý Doma Lebo Len Podiel | Pôžičky od pripozicka.sk Pôžička Ihneď | pripozicka.sk

Zoberie exekútor celý doma lebo len podiel

Pôžičky (pripôžička.sk)

Oblasť otázok: Pomáhame svojimi odpoveďami

Odpovedané dňa: 2. 9. 2016

Otázka: Zoberie exekútor celý doma lebo len podiel

Dobrý podvečer, ak by som mohla a bolo by to možné chcela by som Vás poprosiť o radu. Môj brat zobral pôžičku pre kamaráta a on mu sľúbil že požičku bude splácať. Bolo to bez akéhokoľvek právneho podkladu, len na dobré slovo. Jeho kamarát nesplácal pohľadávky a samozrejme musel môj brat. Nakoniec sa to ako tak podarilo jeho kamaráta dostať k advokátovi a písomne sa zaručil že pôžičku bude splácať. Zatiaľ ju spláca, lenže to vyžaduje stále kontroly na účte, či pohľadávka bola splatená. Preto sa na účet môjho brata s jeho súhlasom dala pripísať aj moja mama, aby s ním mohla aj disponovať aj kontrolovať prichádzajúce platby. Viete môj brat holduje alkoholu. Mama má strach aby kvôli tej jeho pôžičke neprišiel na dom exekútor. Môj brat je ale vlastníkom len jednej štvrtiny z podielu po otcovi. V prípade nesplácania pôžičky jeho kamarátom alebo mojím bratom, môže prísť exekúcia na celý dom? Alebo len na jeho štvrtinu ak sa v podieli po otcovi nachádzajú ešte tri deti ktorí vlastnia každý jednu štvrtinu? Moja mama má už 70 rokov a pôžička je ešte na desať rokov splátok. Mama chce aby som sa na ten jeho účet miesto nej dala napísať ja lebo starne a má obavu že nebude môcť to stále kontrolovať a po jej smrti by ten účet mohol prepadnúť do dedičského konania. Je to možné,mohlo by sa to stať? Viete ja by som jej rada nejako pomohla. Som vydatá a máme dve deti a rodinný dom a ja mám zasa obavu že ak to urobím a jeho kamarát a ani môj brat nebudú splácať pohľadávky a ja budem pripísaná na účet môjho brata že s ním mám právo disponovať, mám obavu že banka sa obráti na mňa a pohľadávky bude chcieť uhradiť odo mňa. Je možné aby v tom prípade banka vyhľadávala pohľadávky odo mňa? Nechcela by som s dobrou vôľou pomôcť mame urobiť nejakú hlúposť a tak zadlžiť seba. Za radu Vám veľmi pekne ďakujem s pozdravom.

Odpoveď: Zoberie exekútor celý doma lebo len podiel

Dobrý deň, pokiaľ ide o pôžičku Vášho brata, tak exekútor môže exekuovať iba majetok, ktorý patrí bratovi. Nemôže predať celý dom. 

Exekútor ako prvým ponúkne podiel na predaj ostatným spoluvlastníkom, ak by teda začala exekúcia. 

 

Na dražbe môže predávať iba podiel, ale takýto podiel kúpi iba osoba, ktorej sa to oplatí. Podiel nedáva právo disponovať s nehnuteľnosťou.

Pôžičky online otázky a odpovede

Pôžička ihneď od pripozicka.sk | Pomáhame svojimi odpoveďami |

Príbuzné otázky (z rovnakej oblasti):

< 1 2 3 4 5 >

Pôžičky ihneď:

Nebankové pôžičky bez registra
Pôžičky online
Pôžičky ihneď
Rýchla požička bez dokladovania príjmu

Pôžičky ihneď - rýchlosť

  • pôžičku ihneď spracuje náš systém, trvá to len pár minút,
  • údaje v žiadosti o pôžičku je potrebné uviesť pravdivo,
  • nečákáte na schvaľovanie dlhé dni alebo hodiny,
  • po vyplnení žiadosti o pôžičku, ihneď reagujeme na žiadosť o pôžičku.


Pôžičky ihneď - bezpečnosť

Spoločnosť poskytuje rýhle pôžičky online ihneď, bez čakania. Žiaden žiadateľ neručí svojou nehnuteľnosťou, nakoľko ide o krátkodobé pôžičky. Ihneď po vyplnení žiadosti obdržíte email na mailovú adresu, ktorú ste zadali do formulára. Neskrývame žiadne podmienky, naše podmienky sú transparentné a rýchla pôžička je bezpečná.


Pôžičky ihneď - bez papierovačiek

Žiadosť o rýchlu pôžičku prebieha online, bez nutnosti tlačenía a podpisovania žiadosti. Po vyplnení formulára žiadosti o pôžičku ihneď zistíte, či Vám bola pôžička poskytnutá. Údaje je nutné vyplniť pravdivo, v prípade potreby najmä pri prvej pôžičke môže schvaľovací proces trvať o niečo dlhšie. Vaša žiadosť o rýchlu pôžičku sa vybaví online, cez internet. Rýchla pôžička sa ihneď stáva dostupnejšou.

mKonto