Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.internal_encoding is deprecated in /www/p/r/u73853/public_html/pozicky/libs/Nette/loader.php on line 28
Neprišlo Mi Nič O Exekúcii, Mám Platiť Úroky | Pôžičky od pripozicka.sk Pôžička Ihneď | pripozicka.sk

Neprišlo mi nič o exekúcii, mám platiť úroky

Pôžičky (pripôžička.sk)

Oblasť otázok: Pomáhame svojimi odpoveďami

Odpovedané dňa: 22. 2. 2017

Otázka: Neprišlo mi nič o exekúcii, mám platiť úroky

Dobrý deň, potreboval by som od vás radu ako postupovať s neochotným exekútorom. Najprv Vám popíšem o čo sa vlastne jedná. V minulosti som si pobral viac pôžičiek jednu pôžičku za druhou pôžičkou. Stratil som však na istý čas prácu a tak som všetky pôžičky nemohol splácať. Neskôr som si však prácu našiel, zárobok nebol veľký, takže som splácal pôžičky (tak ako mi poradil jeden právnik) po 5-10 eur. Neskôr som si našiel lepšie platenú prácu a až doteraz som všetky pôžičky splácal, síce nie tak ako boli dohodnuté splátky, niekde som dával po 20 inde zas po 50 eur. Tri pôžičky som už splatil. Teraz však prišiel problém. Pred dvoma týždňami mi prišiel domov list, v ktorom sa píše o začatí exekúcie. Tá však podľa tohto papiera začala už v 6/2011, pričom doteraz sme o tom vôbec neboli informovaní. Ani z Home Credit, a ani od exekútora, pričom Home Creditu sme splátky posielali (20 eur). Neprišlo nám žiadne upozornenie, že ich posielame už na nesprávny účet, pretože začala exekúcia. Samozrejme mám aj doklady o platení od začatia tej exekúcia až doteraz. Keď som volal na Home Credit povedali mi, že oni s tým už nemajú nič a že mám komunikovať s exekútorom, ktorý si nárokuje na 2 233 eur s príslušenstvom 751 eur 0,025% denný úrok z omeškania zo sumy 3071 sumu 444 eur trovy konania 191 eur trovy právneho zastúpenia v exekučnom konaní 409 eur úroky z omeškania v hodnote 686 eur zmluvná pokuta 152 eur úrok Prvý krát tam volala manželka, zrejme so zástupcom exekútora, ktorý sa vyjadril tak, že treba prísť a dohodnúť sa čo ďalej, že sa splátky dajú navýšiť, že sa s exekútorom dá dohodnúť. Tak som tam teda šiel, exekútor bol arogantný už hneď na úvod a do kancelária okrem mňa nechcel pustiť aj manželku, ktorá tam bola so mnou. Vraj "stránka" som iba ja. Keď som prišiel dnu, preštudoval si o čo ide, bez akejkoľvek dohody na mňa vyvalil, že mi bude z výplaty strhávať jednu tretinu výplaty (mimochodom zabudol som napísať, že mi zablokoval účet v banke). Požiadal som ho či sa nedajú iba navýšiť splátky napríklad aj na 100 eur, že som medzičasom splatil iné pôžičky a teda, že na túto môžem dávať viac a že ak mi bude strhávať tú jednu tretinu, že potom nebudem mať na iné pôžičky. Odbil ma tým, že jeho to nezaujíma a že exekúcia je prvoradá, keďže sa s ním nedalo dohodnúť tak som stade odošiel, povedal mi, že o týždeň mi bude odblokovaný účet. Účet samozrejme neodblokoval, volal som mu a povedal mi veci, ktoré predtým absolútne nehovoril, že potrebuje moju pracivnú zmluvu a že si mám zohnať potvrdenie od Home Credit o tom koľko som za ten čas zaplatil a iné veci. Chcel by som teda vedieť či sú aj nejaké iné spôsoby ako platiťi tú jednu tretinu a či by som vôbec tie úroky platiť mal keďže 2 roky mi absolútne nič o začatí exekúcie nič neprišlo a ak je teda nejaká iná možnosť tej platby, napríklad to navýšenie splátok na koho sa mám obrátiť keďže s týmto exekútorom sa absolútne nedá rozprávať, Ďakujem

Odpoveď: Neprišlo mi nič o exekúcii, mám platiť úroky

Dobrý deň, pokiaľ Vám nič neprišlo, neznemená to hneď, že nemusíte platiť úroky z omeškania. Pokiaľ ste však platili peniaze na účet, ktorý patril veriteľovi a nebol Vám oznámený iný účet, t.j. že máte platiť na iný účet, nie je to Vaša vina. Ak bol účet funkčný a tento účet ste mali zapísaný v zmluve a nikto Vám neoznámil, že pôžičky máte platiť na iný účet, potom sa platby považujú za splnené dňom pripísania na účet. 

Vieme, že exekútori nekomunikujú s dlžníkmi a nechcú sa s nimi dohodnúť. Je to preto, lebo exekútora stále bombardujú dlžníci svojimi návrhmi a exekútor pokiaľ by sa mal venovať každému dlžníkovi, tak ich radšej všetkých odbíja. Toto je vec na riešenie s advokátom, odporúčame Vám obrátiť sa na konkrétneho advokáta, ktorý Vám s tým pomôže. Komunikáciu s advokátom exekútor neignoruje. 

Pôžičky online otázky a odpovede

Pôžička ihneď od pripozicka.sk | Pomáhame svojimi odpoveďami |

Príbuzné otázky (z rovnakej oblasti):

1 2 3 4 5 >

Pôžičky ihneď:

Nebankové pôžičky bez registra
Pôžičky online
Pôžičky ihneď
Rýchla požička bez dokladovania príjmu

Pôžičky ihneď - rýchlosť

  • pôžičku ihneď spracuje náš systém, trvá to len pár minút,
  • údaje v žiadosti o pôžičku je potrebné uviesť pravdivo,
  • nečákáte na schvaľovanie dlhé dni alebo hodiny,
  • po vyplnení žiadosti o pôžičku, ihneď reagujeme na žiadosť o pôžičku.


Pôžičky ihneď - bezpečnosť

Spoločnosť poskytuje rýhle pôžičky online ihneď, bez čakania. Žiaden žiadateľ neručí svojou nehnuteľnosťou, nakoľko ide o krátkodobé pôžičky. Ihneď po vyplnení žiadosti obdržíte email na mailovú adresu, ktorú ste zadali do formulára. Neskrývame žiadne podmienky, naše podmienky sú transparentné a rýchla pôžička je bezpečná.


Pôžičky ihneď - bez papierovačiek

Žiadosť o rýchlu pôžičku prebieha online, bez nutnosti tlačenía a podpisovania žiadosti. Po vyplnení formulára žiadosti o pôžičku ihneď zistíte, či Vám bola pôžička poskytnutá. Údaje je nutné vyplniť pravdivo, v prípade potreby najmä pri prvej pôžičke môže schvaľovací proces trvať o niečo dlhšie. Vaša žiadosť o rýchlu pôžičku sa vybaví online, cez internet. Rýchla pôžička sa ihneď stáva dostupnejšou.

mKonto