Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.internal_encoding is deprecated in /www/p/r/u73853/public_html/pozicky/libs/Nette/loader.php on line 28
Ručiteľ Alebo Spoludlžník - Nesplácajú Mi Dlh | Pôžičky od pripozicka.sk Pôžička Ihneď | pripozicka.sk

Ručiteľ alebo spoludlžník - nesplácajú mi dlh

Pôžičky (pripôžička.sk)

Oblasť otázok: Pomáhame svojimi odpoveďami

Odpovedané dňa: 9. 6. 2017

Otázka: Ručiteľ alebo spoludlžník - nesplácajú mi dlh

ZDRAVÍM POTREBOVAL BY SOM PORADIŤ SOM RUČITEĽ A MÁM VIACEJ OTÁZOK. PRED 10 ROKMI SOM RUČIL RODINE PRI PÔŽIČKE V SUME 100000SK. PRESTALI TO SPLÁCAŤ MALI EXEKÚTORA, POTOM TO ZAČALI SŤAHOVAŤ MNE, NEJAK SA DOHODLI A SPLACAJU TO NASPÄŤ ONI. ZMENIL SOM PRÁCU A ZA POSLEDNÉ 3 ROKY SA MI NIKTO VÔBEC NEOZVAL ŽIADEN LIST UPOMIENKY NIČ. BOL SOM ŽIADAŤ O HYPOTEKARNY ÚVER V TROCH BANKÁCH VŠADE MI TO ZAMIETLI, ŽE TAM VIDIA 20 OMESKANYCH SPLÁTOK A V SEPTEMBRI 2015 TAM BOLA SUMA UŽ 4000 EUR TAKŽE TO EŠTE RASTIE A AKOKEBY NESPLATILI NIČ ZA 10 ROKOV. AKO MÔŽEM POSTUPOVAŤ AKO RUČITEĽ? AK VYPLATIM SUMU JA AKO MÁM POSTUPOVAŤ, ABY SOM DOSTAL PENIAZE SPAŤ? MUSÍ BYT SÚD? MÔŽEM SI URČIŤ KOĽKO MI MAJÚ SPLÁCAŤ, KEĎ DOTICNY PÁN NEPRACUJE A PANI JE NA INVALIDNOM DÔCHODKU A BERIE NEJAKÝCH 150 EUR A NEVLASTNIA NIČ? JE TAKÁ MOŽNOSŤ, ŽE MI TO VYPLATÍ CELÉ NAPR.EXEKUTORSKA FIRMA A ONI SI BUDÚ VYŽADOVAŤ PENIAZE OD NICH? NECHCEM, ABY MI TO SPLÁCALI LEN PO 5 EUR MESAČNE CELÝ ŽIVOT. Bolo mi oznámené, že nie som už ručiteľ ale spoludlžník je v tom nejaký rozdiel? Počul som, že keď vyplatim celý dlh nemusí byt súd stačí spísať nejakú dohodu u notára s titulom exekúcia, ale jeden pán mi na to povedal, že exekučný príkaz bez súdneho príkazu nemôže byť. SOM ZIVNOSTIK EXEKÚTOR SA MI NEOZÝVA CELÚ DOBU (3 ROKY)NEVIEM, ČI TO SPLACAJU ALEBO SA NEOŽÍVA PRETO LEBO ROBÍM NA ŽIVNOSŤ? MÁM MOŽNOSŤ BYT RIADNYM ZAMESTNANCOM FIRMY NEVIEM, ČI POTOM NENASTANÚ HNEĎ ZRÁŽKY ZO MZDY, ? KEĎ NASTANÚ MÔŽEM SI SO ZAMESTNÁVATEĽOM DOHONUT VISKU ZRÁŽKY? SOM VLASTNÍKOM BYTU A PLÁNUJEM KÚPIŤ DOM. BOJÍM SA, ŽE KEĎ BUDEM PREDÁVAŤ BYT BUDE PROBLÉM A KUPUJÚCEMU UKÁŽE, ŽE SOM VEDENÝ V EXEKÚCII. JE NA BYTE AUTOMATICKY EXEKÚCIA ALEBO BY SOM MUSEL DOSTAŤ NEJAKÝ LIST, ŽE BYT JE VEDENÝ V EXEKÚCII. ĎAKUJEM VIEM, ŽE JE TOHO VEĽA ALE NEVIEM SI RADY A POTREBUJEM TO ČÍM SKÔR VYRIEŠIŤ.

Odpoveď: Ručiteľ alebo spoludlžník - nesplácajú mi dlh

Dobrý deň, je veľký rozdiel, či ste spoludlžník alebo ručiteľ na pôžičke, pretože potom máte iné nároky. Ak Vám oznámili, že ste spoludlžník, je to horšie ako ručiteľ. Ako spoludlžník v podstate budete zodpovedať za celý dlh, teda ho banka môže žiadať celý iba od Vás. Banky si vždy ošetrujú v zmluve, aby boli spoludlžníci zaviazaní voči nej spoločne a nerozdielne, to znamená, že od každého spoludlžníka môžu požadovať zaplatiť celú pôžičku. Nezostane Vám nič iné, ako dlh zaplatiť a potom si ho vymáhať od reálnych dlžníkov, ktorí si zobrali peniaze. Zrážať zo mzdy Vám môžu, ak ste zamestnanec. Ak ste živnostník, tak exekútor môže rozhodnúť o prikázaní pohľadávky Vašim odberateľom. Zrážky zo mzdy vykonáva exekútor a to na základe exekučného titulu, ktorým by bolo vo Vašom prípade súdne rozhodnutie. Ak máte trvalý pobyt na adrese, kde sa skutočne zdržiavate, potom by Vás súdne konanie nemalo obísť a musel by Vám prísť zo súdu papier o vedení súdneho konania. Pôžičku je teda najlepšie uhradiť a hneď si ju vymáhať od dlžníkov.

Pôžičky online otázky a odpovede

Pôžička ihneď od pripozicka.sk | Pomáhame svojimi odpoveďami |

Príbuzné otázky (z rovnakej oblasti):

1 2 3 4 5 >

Pôžičky ihneď:

Nebankové pôžičky bez registra
Pôžičky online
Pôžičky ihneď
Rýchla požička bez dokladovania príjmu

Pôžičky ihneď - rýchlosť

  • pôžičku ihneď spracuje náš systém, trvá to len pár minút,
  • údaje v žiadosti o pôžičku je potrebné uviesť pravdivo,
  • nečákáte na schvaľovanie dlhé dni alebo hodiny,
  • po vyplnení žiadosti o pôžičku, ihneď reagujeme na žiadosť o pôžičku.


Pôžičky ihneď - bezpečnosť

Spoločnosť poskytuje rýhle pôžičky online ihneď, bez čakania. Žiaden žiadateľ neručí svojou nehnuteľnosťou, nakoľko ide o krátkodobé pôžičky. Ihneď po vyplnení žiadosti obdržíte email na mailovú adresu, ktorú ste zadali do formulára. Neskrývame žiadne podmienky, naše podmienky sú transparentné a rýchla pôžička je bezpečná.


Pôžičky ihneď - bez papierovačiek

Žiadosť o rýchlu pôžičku prebieha online, bez nutnosti tlačenía a podpisovania žiadosti. Po vyplnení formulára žiadosti o pôžičku ihneď zistíte, či Vám bola pôžička poskytnutá. Údaje je nutné vyplniť pravdivo, v prípade potreby najmä pri prvej pôžičke môže schvaľovací proces trvať o niečo dlhšie. Vaša žiadosť o rýchlu pôžičku sa vybaví online, cez internet. Rýchla pôžička sa ihneď stáva dostupnejšou.

mKonto